2021 m. gruodžio 15 d. vyko 8c klasės integruota lietuvių kalbos pamoka kartu su mokyklos psichologe Skaidre Kučinskiene. Pamokos tema „Temperamentas ir charakteris“. Analizavome su vaikais keturis pagrindinius temperamento tipus – kuo pasižymi sangvinikai, cholerikai, melancholikai ir flegmatikai. Kalbėjome, ar mūsų charakterio bruožai įgimti ar įgyti. Analizavome charakterio tipus (pagal tai, kaip žmogus reaguoja stresinėje situacijoje, susidūręs su kliūtimis ar nežinomybe) – psichopatinį, šizoidinį, paranojinį, ribinį (isterinį), narcizinį, mazochistinį, depresinį, hiperaktyvų, vengiantį, demonstratyvų, obsesinį. Praktinėje užsiėmimo dalyje mokiniai turėjo galimybę paieškoti vaizdinių asociacijų apie savo temperamentą ir charakterį, taip pat – resursų pokyčiams (jeigu atrado savyje nepatinkančių savybių, kaip ir kuo jas galėtų pakeisti).

„Pamoka tikrai buvo išskirtinė ir įdomi. Sužinojau daug dalykų, kurių dar nežinojau apie žmogaus charakterį ir temperamentą. Tai padėjo labiau pažinti save. Grįžusi  namo pasidalinau mintimis su šeima.“ (Aiva) „Charakteris priklauso nuo to, kaip tu reaguoji į situaciją, kokioje aplinkoje augi.“ (Adriana) „Pamoka buvo intensyvi, bet raminanti. Psichologė Skaidrė  ramiai pasakojo ir maloniai išklausė kiekvieną. Įdomu buvo pažinti save pagal kortelėje esančius paveikslėlius, kurie atspindi mūsų gyvenimą.“ (Arijus) „Nustebino, koks aš esu, kokie klasiokai savo viduje.“ (Airidas) „Įdomu buvo skirstyti savo charakterio bruožus, analizuoti savo temperamentą. Geriau pažinau savo stiprybes ir supratau silpnąsias puses.“ (Viltė K.) „Beveik visą dieną norėjau miego, bet psichologės aiškinimas neleido miegoti. Pats apie šiuos dalykus žinojau labai minimaliai. Tai buvo įdomi ir intriguojanti pamoka.“ (Paulius) „Labai patiko žaidimai pagal korteles.“ (Luknė)