Jau keleri metai vykdomas matematikos projektas „Gimtinė pro rasos lašą“. Mokiniai renka medžiagą apie Lietuvą garsinusius matematikus literatus. Šie metai jubiliejiniai poeto, besidomėjusio matematika, daug kuo susieto su Utena, Antano Baranausko metai. Todėl 2015 m. spalio 6 d. 8e klasės mokiniai dalyvavo integruotoje matematikos ir lietuvių kalbos pamokoje, skirtoje šiai šviesiai asmenybei.

Pamoka vyko netradicinėje aplinkoje – Utenos dailės mokykloje ir senosiose kapinėse prie Karolinos Praniauskaitės kapo. Mokiniai susidomėję klausėsi Utenos dailės mokyklos direktoriaus pasakojimo apie istorinę poeto Antano Baranausko kelionę į Peterburgo dvasinę akademiją įprastu anuomet būdu – diližanu, traukiamu poros ar ketverto arklių. Nemažai mokiniai išgirdo ir apie poeto draugystę su žemaičių poete Karolina Praniauskaite. Šį pasakojimą papildė lietuvių kalbos mokytoja Rima Malaiškienė jau prie poetės kapo, prie ypač vaikams įsimintino koplytstulpio. Čia Miglė Umbrasaitė, Armintas Pakenis, Goda Petrulytė, Jogailė Bobrovaitė, Karolina Dilytė, Kamilė Sipavičiūtė, Gerda Šaltytė paskaitė ištraukų iš poemos „Anykščių šilelis“, uždegė atminimo žvakutes. O matematikos mokytoja Angelė Bareikienė, pateikusi žinių apie poetą kaip matematiką, tik patvirtino mintį, jog neeilinės asmenybės pasižymi įvairiapusiu talentu.

Tikėtina, kad aštuntokams pamoka įsiminė, kad jie pavasariop, kai bus baigiamasis projektas, pateiks nuoširdų darbą apie Antaną Baranauską.

8e