2015 m. rugsėjo 25 d. mokykloje paminėjome Europos kalbų dieną. Ta proga mūsų mokykla persikūnijo į miestą X: aktų salė tapo senamiesčio aikšte su veikiančia Kalbų kavine, gatvės muzikantais, dailininkais ir triukšmingais turistais. Priesalyje, rudens skverelyje, šurmuliavo mugė, pilna gatvės prekeivių, kalbančių įvairiomis kalbomis, ir smalsuolių. Po energingų Just Dance šokių ir sėkmingos prekybos, Kalbų kavinės šeimininkai sukvietė visų klasių komandas dalyvauti viktorinoje, varžytis sportinėse rungtyse ir pasivaišinti mokytojų keptais saldėsiais. Ar žinote, koks buvo pirmas mėnulyje ištartas žodis? Kokia kalba bendrauja kurtieji? Kokia kalba yra tarptautinė ir dirbtinai sukurta vieno žmogaus? Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daugiau įdomių dalykų mokiniai sužinojo viktorinos metu. Renginio atmosfera buvo nuostabi! Kalbų kavinės lankytojai elgėsi tarsi tikrame restorane: buvo mandagūs, aktyvūs, linksmai nusiteikę. Klasių grupėse nugalėjo šios komandos: 5b, 6d, 7e ir 8e. Pasak mūsų mokyklos socialinės pedagogės Jurgos, ne visada susikalbame kalbėdami ta pačia kalba. Tam, kad suprastume vieni kitus, turime mokėti ne tik kalbėti, bet ir klausytis, išgirsti.

Vaikų atsiliepimai:

„Patiko viktorina. Labai jauki atmosfera. Mažiukas vaidinimas pakėlė nuotaiką. Buvo labai linksma. Norėčiau vėl sugrįžti į tą renginį.“ (Karolina 7a) „Buvo tikrai labai netikėta ir linksma, ypač gražios dekoracijos ir labai skanūs keksiukai. Labai įdomios rungtys ir sunkūs klausimai. Buvo labai linksma.“ (Matas 7e) „Buvo įdomu ir linksma, sukurta jauki aplinka, įdomūs klausimai ir užduotys. Norėčiau tokių renginių dažniau!“ (Edas 7a) „Išties likau sužavėta renginiu. Vienas iš renginių, kuriuo be galo žavėjausi, labai įdomu. Bet didžiausią įspūdį paliko dekoracijos, pasijaučiau kaip tikrame Paryžiuje! Norėčiau daugiau tokių renginių.“ (Aistė 7e) „Buvo labai skanūs keksiukai, buvo labai linksma, graži ir gera atmosfera. Daug ką sužinojau.“ (Dovydas 7e) „Renginys buvo įsimintinas. Jame galėjo pasireikšti visi. Sportinės užduotys buvo nuostabios, klausimai puikiai atitiko temą. O atmosfera puiki! Organizatoriai pasistengė, kad aplinka būtų panaši į kavinę.“ (Karolina 8b) „Man labai patiko. Buvo smagu ir įdomu stebėti, kaip atlieka užduotis visos klasės. Bet mūsų geriausia!“ (Austėja 7e) „Buvo labai gražu. Dekoracijos buvo įspūdingos! Smagi kompanija, linksmi žaidimai. Buvo labai smagu ir malonu. Buvau maloniai nustebinta.“ (Miglė 8e) „Labai linksmas renginys. Labai ačiū renginio organizatoriams už labai įdomias idėjas.“ (Raminta 7e) „Man labai patiko. Buvo geri vedėjai ir buvo gera prisidėti prie renginio.“ (Marius 8e) „Labai patiko: puiki atmosfera, puiki idėja. Labai gražios dekoracijos. Daugiau tokių renginių.“ (Dovydas 8e) „Labai patiko. Buvo labai jauku ir labai linksma viktorina.“ (Gerda 8e) „Renginys buvo nuostabus. Labai gražiai papuošta salė. Įdomūs klausimai, įdomios užduotys.“ (Karolina 7e) „Penktadienį mūsų mokykloje vyko gražus renginys – kalbų diena. Dalyvavau renginyje „Kalbų kavinė“. Salė buvo NUOSTABI!!! Pats renginys buvo šauniai sugalvotas. Pačios užduotys, renginio vedėjai, taip pat buvo kuo pasivaišinti. Labai labai gražus renginys!“ (Austėja 7a) „Man be galo patiko viktorina ir sportiškos varžybos. Daugiau sužinojau, kokios kalbos yra populiarios kitose šalyse. Ir, aišku, gerai praleidau laiką.“ (Salomėja 7a) „Man labai patiko renginys. Patiko tai, kad buvo galima pasivaišinti, patiko jaukus apšvietimas ir jaukios dekoracijos. Dar patiko ir tai, kad buvo ne vien viktorina ir klausimai, bet ir užduotys.“ (Vakarė 7b) „Buvo tobulas renginys. Įdomi viktorina, iš kurios daug ką sužinojau. Sportinės užduotys buvo labai linksmos.“ (Gerda 7b) „Buvo viskas gražiai papuošta ir buvo gražus apšvietimas. Ir buvo labai įdomios užduotys.“ (Aida 7b) „Kalbų diena man patiko, galėjo vykti ir ilgiau.“ (Kamilė 8d) „Patiko, gerai suorganizuotas renginys, geri vedėjai, buvo linksma.“ (Erikas 8e) „Buvo įdomu save išbandyti viktorinoje, tačiau sportinė rungtis buvo parinkta per sunki.“ (Diana 8d) „Renginys man patiko, galėtų būti daugiau tokių linksmų renginių.“ (Deimantė 8b)

Utenos diena rašo

Filmukas Europos kalbų dienai paminėti