Lenkija – šalis, neatsiejamai susijusi su Lietuvos istorija ir kultūra. Tam, kad geriau pažintų artimą savo kaimynę, o tiksliau jos šiaurinį kraštą, grupė Aukštakalnio progimnazijos 6-8 klasių mokinių paskutinį gegužės savaitgalį lankė garsias to krašto vietoves.

Pirmasis objektas – Malborkas. Tai buvusi Kryžiuočių Ordino sostinė, anksčiau vadinta Marienburgu, iš kurio kryžiuočiai žygiavo kautis su lietuviais. Pilis išties įspūdinga! Ją turėtų aplankyti kiekvienas, besidomintis istorija, tam, kad geriau suvoktų viduramžių kovų istoriją, pajustų gotiškos kultūros dvasią. Pirmąją kelionės dieną baigėme Sopotu, garsiausiu Lenkijos pajūrio kurortu, turinčiu ilgiausią Baltijos jūroje molą.

Antroji diena buvo skirta dviem viduramžių Lenkijos miestams – Gdanskui ir Torūnei. Įspūdingi miestų senamiesčiai su siauromis gatvelėmis, didingi rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miestiečiai ir vizituojantys valdovai, bažnyčios, stebinančios savo dydžiu ir aukščiu, paminklai, primenantys miestų istorijos faktus – visa tai skirta turistams, norintiems geriau pažinti miestų istoriją. Žinoma, Torūnė neįsivaizduojama be garsiojo Mikalojaus Koperniko, kurio vardas skamba lankant pačius žymiausius miesto istorinius objektus, o Gdanskas nustebino turistus traukiančiu nauju apžvalgos ratu.

Kelionė namo neprailgo. Lankėme senąjį Prūsijos miestą Olštyną bei Mozūrijos krašto ežerų centrą – Mikolaikus. Kelionė tapo išties išsamia istorijos pamoka, kurią paįvairino linksmos pramogos.