15Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokiniai per pavasario atostogas jau antrus metus vyksta į edukacinę-pažintinę kelionę po Italiją. Prieš metus susipažinome su Roma – „klasikine” Italija, įsimylėjome šią šalį ir savo meile užkrėtėme visą mokyklos bendruomenę: organizavome Italų dienas, gaminome ir skanavome itališką maistą, skaičiavome atstumus iki Italijos miestų, dalyvavome viktorinose ir mokykloje nebuvo nei vieno, nemokančio dainuoti „Zuppa Romana”.

Šiais metais mums pavyko užmegzti ryšius su viena iš Veronos mokyklų, tad mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip gyvena ir mokosi jų bendraamžiai. Mokykla įsikūrusi XVI a. pastate, moksleivių amžius atitinka mūsų gimnazistų amžių (15-19 m.). Mokykloje mus priėmė mokyklos direktorė ir papasakojo apie Italijos švietimo sistemą, atvirai kalbėjo tiek apie gerus dalykus, tiek apie kylančias problemas bei jų sprendimo būdus. Mokiniai turėjo daugybę klausimų, galėjo palyginti mūsų bei italų švietimo sistemas, turėjo progą pritaikyti anglų kalbos žinias.

Aplankėme Milaną, Veroną, Genują, Vicenzą, San Remą bei Gardos apylinkes. Taipogi pabuvojome Regensburge (Vokietija), Lichtenšteine – nedidelėje Alpių valstybėje tik su 35789 gyventojų, Vienoje (Austrija), Monake bei Monte Karle. Monakas – antroji pagal mažumą, tačiau tankiausiai apgyvendinta valstybė pasaulyje. Jos 1,95 kvadratinių kilometrų plote gyvena per 32 tūkst. žmonių. Praleidome dvi dienas Prancūzijoje (Kanuose, Nicoje bei Eze miestelyje, kur lankėmės parfumerijos fabrike). Įveikėme virš 5000 km, parsivežėme neįkainojamų žinių, patirčių bei įspūdžių, matėme, ragavome ir lietėme kitų šalių skonius ir vėl su nekantrumu lauksime naujų pažinčių su svečiomis šalimis.

Pasakoti galima labai daug, bet įspūdžius geriausiai perteikia keliavusiųjų atsiliepimai ir nuotraukos.

„Kelionė – tai galimybė pamatyti tai, ko nematėme, patirti tai, ko nepatyrėme ir paragauti tai, ko neragavome. Tai proga praplėsti savo akiratį, įgyti naujų pomėgių. Man ši kelionė buvo pirma ir ilgai laukta. Daug keliavome, pamatėme, sužinojome. Kelionės metu sutikau įdomių žmonių ir vaikų. Linkiu ateityje daug tokių įdomių ir gražių kelionių kaip ši, kad ilgai neišblėstų šilti prisiminimai. Dėkoju visoms mokytojoms už rūpestį, kantrybę, meilę prižiūrint vaikus kelionės metu. Ačiū ir dar kartą ačiū.“ (Jurgita Radžiuvienė, Karolinos 7b mama)

„Didžiausią įspūdį paliko Milanas, Monako išskirtinumas, Monte Karlo grožis, prabanga ir modernumas, Vicenzos ir Veronos įspūdingumas. Labai patiko Genujos jūros pakrantė. Veronoje matėme Koliziejaus pirmtaką, Genujoje – Kolumbo namą. Monake matėme daug puikių automobilių“. (Paulius 8c)

„Pasisėmiau daug žinių – tiek istorinių, tiek praktinių. Kelionė būtų nevykusi, jei ne mamomis virtusios mokytojos ir puikiai savo amatą išmananti gidė Danutė. Nemanau, kad pavyks pamiršti įspūdingas Alpes, nykštukines valstybėles, neapsakomai gražias Prancūziją ir Italiją“. (Emilė 7c)

Italijos mokykloje man patiko. Buvo įdomu pamatyti, kur mokosi mano bendraamžiai. Taip pat buvo parengtos skaidrės apie Italijos švietimo sistemą, kurios labai sudomino.“ (Roberta 8d)

„Man nežmoniškai patiko viskas. Bene labiausiai – Monake. O kas patiko dar labiau – tai gidės pasakojimai. Visa kelionė buvo nuostabi. Ir labai noriu padėkoti mokytojoms, kad rengia tokias keliones“. (Kristina 7c)

„Man labai patiko ši kelionė. Buvo labai gražūs kalnai, labai patiko Žydroji pakrantė Nicoje, kvepalų fabrikas, labai įsiminė ir labai graži Milano katedra, gražios mažos ir siauros gatvelės. Kažkada labai norėjau pamatyti palmes ir jas pamačiau, sužinojau, kad jų yra visokių rūšių. Daug sužinojau iš gidės. Ir labai patiko, kad autobuse žiūrėjom filmus ir dainavom dainas. Vis dar neatsigaunu po kelionės.“

„Italijos mokykloje pravesta ekskursija man patiko. Mokyklos direktorė pateikė labai įdomios informacijos apie Italijos švietimo sistemą, mokinių gyvenseną. Taip pat turėjome progą ir patys savo akimis pamatyti paauglius, gyvenančius kitoje valstybėje, jų stilių, kultūrą ir įpročius.“ (Ieva 8d)