„Vaikų linijos“ pradėta iniciatyva veiksmo savaitė „BE patyčių“ tampa tradicine. Jau šeštą kartą mūsų mokyklos vaikai ir suaugusieji buvo kviečiami prisijungti prie šios akcijos kartu siekti daugiau pagarbaus ir draugiško bendravimo. Tyrimai rodo, kad patyčios plinta virtualioje erdvėje. Todėl didesnis dėmesys šią savaitę buvo skiriamas saugiam vaikų bendravimui internete, telefonu.

Atidarydamas veiksmo savaitę „Be patyčių“, mokyklos direktorius A. Šilinskas pasveikino mokinius ir linkėjo jiems įdomaus laiko šią savaitę. Daug dėmesio sulaukė mokinių bendras šokis „Happy“ vidiniame mokyklos kiemelyje. Soc. pedagogė J. Bareišienė vedė klasės valandėlę „Amžino ryšio zonoje“ klasių seniūnams, kurie vėliau tokią valandėlę vedė savo bendraklasiams.

Antradienį 20 klasių priėmė iššūkį pabūti dieną be telefono. Mokiniai pertraukų metu ruošė projektus „Pagooglinkim žodžiu“ apie kitas klases. Atrodė, kad pakliuvome į mokyklą prieš 20 metų, kai dar niekas nežinojome apie mobiliuosius telefonus ir bendraudavome tik gyvai vienas su kitu. Džiaugiamės, kad iššūkį išlaikė visos klasės ir gavo prizą – poilsio dieną be namų darbų. Nuomonių, kaip vaikai jautėsi dieną be telefono, buvo įvairių: vieniems pasirodė, kad maža vienos dienos, o kitiems – buvo didelė kančia pabūti be savo aparato kelias valandas.

Trečiadienį, padedami buvusių mokinių R. Kvedarytės ir M. Kalytytės, mokiniai susirinko į debatus „Be telefono – kaip be rankų! Ar tikrai?! O gal atvirkščiai?!”. Laimėjo komanda, kuri daugiau argumentų pateikė, kad geriau buvo be išmaniųjų telefonų.

Ketvirtadienį kvietėme tėvus prisijungti prie renginių. Įdomi paskaita diskusija „Padėti? Bausti? O gal nekreipti dėmesio?“ vyko su tėvais, kurią vedė psichologė S. Kučinskienė ir soc. pedagogė J. Bareišienė bei mokyklos direktorius A. Šilinskas. Susirinkusieji kalbėjosi apie svarbų suaugusiųjų vaidmenį sprendžiant patyčias, kaip tėvai gali padėti savo vaikams ir tuo pačiu prisidėti prie saugios mokyklos kūrimo. O Kamilės, Saulės ir Vėjos bei Mato mamos vedė vaikams paskaitas apie elektronines patyčias ir saugų internetą, mobilaus telefono naudą ir žalą, vaikų atsakomybę už agresyvų tyčinį elgesį.

Veiksmo savaitės „BE patyčių“ uždarymą savo pasirodymu pradžiugino breiko mokytojas Artūras su kompanija.

Mokykla savo kasdieninėje veikloje daug dėmesio skiria smurto ir patyčių prevencijai. Veiksmo savaitė „Be patyčių“ tik maža dalis veiklos, kuria siekta atkreipti visuomenės dėmesį į sutrikusius vaikų santykius, patyčias ir pažeminimus. Mokyklos siekiamybė – ne savaitė, o gyvenimas be patyčių. Juk kurdami saugų vaikų gyvenimą dabar, kuriame saugų pasaulį ateityje!